Back
cicek_kayoglu

Çiçek Kayoğlu

Reklamcılar Derneği Koordinatörü

2002 yılında Robert Kolej’den, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Reklam sektörüne ilk adımı metin yazarı olarak RPM Radar’da attı. Metin yazarlığıyla başladığı kariyerine Pure New Media’da proje yöneticiliği yaparak devam etti. Reklamcılığın farklı disiplinlerini deneyimlemenin ardından, 2 ortağıyla beraber kurduğu C.O.R.E. isimli dijital ajansta 3,5 yıl boyunca strateji, proje yönetimi ve müşteri ilişkileri görevlerini üstlendi. 2012 yılında WPP network’ünde çalışmaya başladı, C-Section’da önce proje yöneticiliği, 2015-2016 yıllarında ise Müşteri İlişkileri Direktörlüğü yaptı.

Kariyerine sektöre farklı bir bakış açısıyla devam etmeye karar verdi ve 2017 Eylül ayı itibariye Reklamcılar Derneği’nde çalışmaya başladı.

2019 yılından beri dernek koordinatörlüğünü yapıyor. Effie Türkiye ve Kristal Elma gibi reklam ve pazarlama sektörünün öncü 2 yarışmasını kurguluyor ve organize ediyor, dernek ekosisteminde sektörün faydası için yeni projeler üretmeye ve uygulamaya devam ediyor.