Back
okan-tansu

Dr. Okan Tanşu

Dr. Okan Tanşu, Saint Joseph Lisesi ve Fransızca Siyaset Bilimi bölümlerinden mezuniyetinin ardından kurumlarda orta seviye yöneticilik yapmıştır. 2000-2015 yıllarında, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyeliği yapan Tanşu, 2016 yılından itibaren akademik ve profesyonel hayatını Almanya’da sürdürmektedir .

Bir çok akademik yayını bulunan Dr. Tanşu’nun 2018’de “Digicrimination; Dijitalleşme ile gelen yeni ayrımcılık”, 2019’da “Pazarlama devrinin sonu” isimli kitapları tüm dünyada satışa sunulmuştur. “Digicrimination” kitabının ingilizce versiyonu Goodreads sitesinde en iyi 10 teknoloji kitabından biri olarak listelenmiş ve Joelbooks kitap blogu tarafından 2021’de okunması gereken 8 kitapdan biri olarak değerlendirmiştir. Yine aynı eser, Almanya Meclis Kütüphanesinde yerini almış ve kütüphanenin okuma önerileri listesine girmiştir.

Editörlüğünü Simon Bacon’ın yaptığı ve içerisinde Dr.Okan Tanşu’nun yazdığı “Covid19-Digital Souls, Digicrimination” olan “Transmedia Cultures” isimli kitap Peter Lang Oxford tarafından yine 2021 yılında literatürdeki yerini almıştır.