Back
mikail_akyüz

Mikail Akyüz

2022 PİO Güz Dönemi Öğrencisi | İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Uzmanı

Lisansımı bitireli 8 sene olmuşken, köreldiğimi, sektörden ve akademiden uzak kaldığımı düşünüyorken lisans üstü eğitim için araştırma yaparken karşılaştım Pazarlama İletişimi Okulu ile.
Online olacağı söylenen mülakatımı ısrarla f2f yapmak istemiştim, yollarımız yapılan f2f mülakat ile kesişti Gresi Sanje ile.
Muhteşem geçen bir mülakat sonrası, PİO’nun aradığım yer olduğunu ve burada Lisans Üstü eğitimime devam etmem gerektiğine karar verdim.
PİO bize burada sadece akademik ders imkanı sunmuyor, Sektörü, Akademiyi ve aynı zamanda bu ekosistemde var olan birçok paydaşı bir araya getirip bize sunuyor. Bize de düşen, pio öğrencisi ve hatta bu ekosistemin bir parçası olarak ilgi alanımıza göre, yönelim veya yetkinliklerimize göre program içerisinde yer alan içeriklerden istifade etmek.
Pio tam anlamı ile bir ekosistem ve bu ekosistemin bir parçası olmak kesinlikle mutluluk kaynağı.

ceren_kurt

Ceren Kurt Şekeroğlu

2022 PİO Bahar Dönemi Öğrencisi | Yapıkredi Etkinlik ve Kurumsal İletişim Uzmanı

Pazarlama iletişimini, iş tecrübelerinin yanısıra akademik anlamda öğrenme, pekiştirme ve deneyimleme arzusunu gerçekleştirebileceğiniz bir yer Pazarlama İletişimi Okulu.

PİO sayesinde, yalnızca alanında uzman akademisyenlerle değil, aynı zamanda iş hayatındaki kanaat önderleriyle de buluşuyorsunuz. Pazarlamanın, geleneksel, dijital, her alanında ufuk açan ve anında meyvesini alabileceğiniz bir eğitim serüvenine kavuşuyorsunuz.

Günümüzün ve geleceğin iletişim dünyasındaki en büyük ihtiyaç multidisipliner bilgi ve deneyim sahibi olmak iken bunu amaçlayanlar ve iş hayatında agile olmaya hazırlananlar için PİO en doğru adres.

begum_ferikoglu

Begüm Ferikoğlu

2022 PİO Bahar Dönemi Öğrencisi | Gamechangers - Proje Yöneticisi

Pazarlama İletişimi Okulu fikri ortaya çıktığı andan itibaren lisans sırasında öğrencisi olma şansını yakaladığım Prof. Dr. Gresi Sanje’yi heyecanla takip ederek programın başlangıcına şahit oldum. İlk günden itibaren de hayalini kurduğum bir eğitim planı oldu benim için. İşletme & Ekonomi ve Reklamcılık üzerine tamamladığım lisans eğitimim her ne kadar kariyerim için bir temel altyapı sağlasa da bu sektörde ilerlemek için teoride değil pratikte öğrenmenin önemini birebir gözlemledim.

Pazarlama İletişimi Okulu, tam bu noktada öğrencilerine sektörde başarılarıyla adından söz ettiren birçok ismi kadrosunda bulunduruyor ve tüm içerikler gerçek pazarlama deneyimine dayanıyor. Bunun yanı sıra sürekli gelişen ders seçenekleriyle öğrenciye anı yakalama fırsatı sunuyor ve Gresi Sanje’nin bu dersleri ve programı planlarken hissettiği heyecan öğrencilerine de merak duygusunu geçiriyor.  Böyle bir program içerisinde öğrencilik deneyimi yaşayan herkesin ileride daha da iyi yerlerde olacaklarından eminim. 

ilhan-demir

İlhan Demir

2022 PİO Bahar Dönemi Öğrencisi | IAB Akademi Yöneticisi

Pazarlama İletişimi Okulu’na dahil olmadan önce çok değerli isimlerden alacağım bilgilerle akademik kariyerime katkı sağlayacağımdan emindim. Ancak eğitmen kadrosuyla birlikte öğrenci kadrosu ve dersler de öyle bir dizayn edilmiş ki “Okul” kelimesinin hakkı sonuna kadar veriliyor. Farklı sektörlerden arkadaşlarla birlikte aldığımız dersler, yaptığımız projeler öğrenmenin komple bir sürece yayılmasını sağlıyor.

İş hayatıyla  birlikte dersler tabi ki zorluyor. Ama burada asıl zorluğu, her biri büyük özenle hazırlanmış ve sektörün önde gelen isimlerinden verilen dersler arasından seçim yaparken yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz:)

foto

Alperen Fırat

2021 PİO Güz Dönemi Öğrencisi | SDIPlus Group / Girişimci

PİO, Gresi Hoca ve ekibinin her detayını tek tek ve özenle çalışarak oluşturduğu çok özel bir deneyim dünyası. Çok özel çünkü bu deneyimi başka bir yerde yaşamak pek mümkün görünmüyor. Bunu buradaki herkes rahatlıkla hissedebilir.

Eğitim Kadrosu da resmen bu işin kitabını yazmış insanlar. Ancak kitabını yazmakla da kalmayıp sektöre halen öncülük eden insanlar. Bir konuyla ilgili başka yerden örnek aramalarına gerek bile kalmıyor, kendi hikayeleri bize Türkiye’deki bir çok büyük markanın örnek iletişim kampanyalarını detaylarıyla öğrenme imkanı tanıyor.

En güzeli de Gresi Hoca’nın yanında bir şeyi seslendirince gerçek oluyor 🙂 Bir anda kendinizi sektörün öncüleri ile zoomda söyleşi yaparken ya da özel etkinliklere katılırken bulabiliyorsunuz.

İyi ki burdayım.

yağmur-yavuz

Yağmur Yavuz

2021 PİO Güz Dönemi Öğrencisi | Milangaz / Pazarlama Uzmanı

Pazarlama İletişimi Okulu’nu tercih etmenin en önemli nedenlerinden bir tanesi sadece teori olarak beni geliştirebilecek değil pazarlama alanında çalışmış, her biri alanında öncü kişilerden öğrenebilecek olma fırsatıydı. Pazarlama uzmanı olarak çalışmaktayım ve yüksek lisansa başladığım günden beri öğrendiğim şeyleri iş hayatımda da birebir uygulama fırsatı bularak hem akademik hem sektörel anlamda bana ne kadar katkı sağladığını ve geliştirdiğini görüyorum.

Gresi Hoca’mıza bize böyle bir program sunduğu için çok teşekkür ederim.

WhatsApp-Image-2021-12-15-at-12.30

Sina Özer

2021 PİO Güz Dönemi Öğrencisi | Influencer & Oyuncu

Pazarlama sadece şirketler nezdinde değil, hayatın her alanında, hatta neredeyse her gün hayatımızın içinde olan bir kavramdır. Gresi Sanje’nin kurmuş olduğu ve onun güven veren kadrosu ve vizyonuyla, hayatın her alanında ihtiyaç duyduğum, girişim ve içeriklerimi doğrudan etkileyen pazarlama okuluna iyi ki girmişim diyorum. Öğrenmenin kendini geliştirmenin en güzel yollarından biri olduğunu ve üniversitede lisans öğrenimimden sonra yüksek lisansta burada olmak bana çok şey kattı. Çok değerli hocalar ve pratikle size bilgiyi aktarma tarzları gelişiminize hızla katkı sunmanızı sağlıyor. Tüm bunlar benim bu bölüm için iyi ki bir parçası olmuşum dememe sebep oluyor.

01

Yağmur Yarkent

2021 PİO Güz Dönemi Öğrencisi | Rafineri / Müşteri İlişkileri Direktörü

Pazarlama İletişimi Okulu; sektördeki birbirinden tecrübeli isimlere eğitim kadrosunda yer veren, bu sayede öğretilen bilgilerin teoride kalmayıp pratikte nasıl uygulamaya koyulduğunu hocaların kendi tecrübelerinden dinleyebildiğimiz bir yer. Akademik kadro kadar eğitim programı da dolu dolu, bilhassa uzmanlık dersleri çok keyifli geçiyor.

Reklam ajansında çalıştığım için burada anlatılan konuların neredeyse her gün uygulamasını yapıyor olsam da bu kadar tecrübeli isimlerden çeşitli vaka incelemesi dinlemenin, bakış açıları ve konuyu ele alma şekillerini deneyimlemenin, yer yer yeni şeyler öğrenip yer yer bildiklerimi pekiştirmenin kariyer hayatımın devamında çok faydalı olacağına inanıyorum. Teori ve pratiği bir arada yaşama fırsatı sunduğu için bu okulun bir parçası olmaktan çok mutluyum.