Back
fikret_aslanyürek

Fikret Aslanyürek

Fikret Aslanyürek – Eğitim ve Yönetim Danışmanı / Profesyonel Koç / Konuşmacı

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümünde, yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Bölümünde tamamladı. Beyin ve öğrenme süreçlerine olan ilgisiyle Dünyada Mastermind olarak adlandırılan Zihin Haritaları, Hafıza Teknikleri ve Hızlı Okuma konularında Tony Buzan Sertifikalı eğitimler aldı. ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Programını tamamladı.

Profesyonel çalışma hayatına 2005 yılında Akbank’ta başladı. 2007-2020 yılları arasında Vestel’de Kredi Risk, Satış ve Eğitim Bölümlerinde olmak üzere 13 yıl görev yaptı. Vestel Perakende Akademisi’nin kurucularından olarak bu süre boyunca Vestel’in iş ortaklarına, perakende satış mağazalarının çalışanlarına ve Zorlu Grubu’nun farklı sektörlerde faaliyet gösteren grup şirketlerine eğitimler verdi. 2020 yılında “Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” diyerek hayallerine yelken açmak için kurumsal hayattan ayrıldı.

Şirketlere, eğitim kurumlarına ve öğrencilere yönelik eğitimler vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Özellikle satış, nöropazarlama, liderlik ve iş zekâsı alanlarında eğitimler vermektedir. Bugüne kadar Türkiye’nin elektronik ve beyaz eşya, otomotiv, bankacılık ve finans, enerji, gıda, ilaç sektörleri başta olmak üzere 100 civarında önemli firmasına eğitimler verdi. Ayrıca birçok ticaret ve sanayi odası kuruluşunun ve öğrenci kulüplerinin etkinliklerinde konuşmacı olarak yer aldı.

Unutmak Lütuf Hatırlamak Sanattır, Beynime Sahip Olabilirsin Ama Ruhuma Asla, Şiirin Nörobilimi, Bağ Kurmadan Ağ Kurulmaz, Bir Şeyin Her şeyi-Her Şeyin Bir Şeyi, Okuyorum Öyleyse Varım başlıklı sahne ve performans konuşmaları bulunmaktadır. Deneme ve blog yazıları bulunmakta, edebiyat, tarih, kaligrafi ve okçulukla ilgilenmektedir.